turnusy żeglarskie

Wakacyjne wyjazdy żeglarskie

Jest wiele ciekawych opcji na spędzenie niezapomnianych wakacji. Można zwiedzać starożytne zabytki, chodzić po muzeach sztuki współczesnej, zdobywać górskie szczyty, czy wybrać się na długą wycieczkę rowerową. Jednak nadal jest duża grupa osób, która na urlopie chce po prostu odpoczywać, relaksować się w jakimś ładnym miejscu.

Turnusy żeglarskie dla każdego

turnusy żeglarskieNie są zainteresowani zwiedzaniem, ani aktywnym wypoczynkiem, jednak nie chcą tylko leżeć na plaży czy przy basenie. Dla takich osób odpowiednią formą rozrywki będą polecane turnusy żeglarskie. Spędzenie wakacji pod żaglami będzie odpowiednie dla singli, par i rodziny, każdy będzie zadowolony. Atrakcyjny, nowoczesny jacht pozwala na relaks w promieniach słońca. Z podkładu jachtu można podziwiać okolice, robić zdjęcia, opalać się. Osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem czasu zawsze mogą wskoczyć do wody, popływać, czy skorzystać z atrakcji przygotowanych przez armatora, takich jak narty wodne, czy dmuchańce. Te ostatnie chętnie są wykorzystywane przez dzieci. Na przykład mała zjeżdżalnia na którą wchodzi się z pokładu, a potem zjeżdża do wody zapewni mnóstwo zabawy. Warto zaznaczyć, że podróż jachtem często trwa wiele dni i w międzyczasie łajba zawija do portów.

turnusy żeglarskieWtedy wczasowicze mogą zwiedzić okolicę, porobić zdjęcia, czy zrobić zakupy. Czego można oczekiwać po turnusie żeglarskim? Na podkładzie każdej łodzi będzie profesjonalna ekipa armatorów, także wczasowicze nie muszą się niczym przejmować. Nawigacją, mapami i całą podróżą zajmą się eksperci. Na jachcie można spędzać czas na pokładzie jak i pod nim. Pod podkładem zwykle znajdują się kajuty dla wczasowiczów. Każdy będzie tam miał wygodne łóżko, szafki na rzeczy, czy stolik nocny. W bardziej ekskluzywnych jachtach każdy pokój może mieć własny aneks kuchenny oraz łazienkę, w tych mniej luksusowych takie pomieszczenia będą współdzielone. Na pokładzie zawsze znajdzie się miejsce do leżenia i opalania się, miejsce do siedzenia ze stolikiem na którym można postawić jedzenie i napoje, jak również przestrzeń do spacerowania i rozprostowania kości. Dzięki temu bez względu na to czy wczasowicz ma ochotę czytać książkę, opalać się, czy zjeść posiłek na świeżym powietrzu będzie miał ku temu odpowiednie miejsce.

Jak widac turnusy żeglarskie to opcja dla każdego, z wyłączeniem osób mających chorobę morską (choć i temu można zaradzić). Na jachcie można spędzać czas aktywnie i pasywnie, cieszyć się słońcem, czystą wodą i zwiedzać porty do których się zawija. Dobrze jest rozważyć taką opcję wakacyjną.