grill weber performer na taras

Praktyczny grill marki Weber

Wraz z nadchodzącymi ciepłymi dniami przychodzi ochota na grillowanie. Pierwsze oznaki ocieplenia są znakiem dla miłośników takiego spędzania czasu, że należy odkurzyć niezbędny sprzęt albo wybrać się do sklepu w celu kupienia nowszego, często lepszego modelu. Wybór ten jednak może nie okazać się zbyt prosty z uwagi na dużą dostępność tego urządzenia oraz wielu producentów, którzy znajdują się na rynku.

Jaki grill sprawdzi się na tarasie?

grillowanieWłaściciele przestronnych i wygodnych tarasów zazwyczaj szukają prostego rozwiązania, które dodatkowo swoim wyglądem idealnie wpasuje się w otoczenie. Podczas zakupów warto zwracać uwagę na znane i cenione marki. Jednym ze światowych liderów, jeżeli chodzi o sprzęt grillowy, jest marka Weber. Ich produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz nowoczesnym designem. Jednym z polecanych modeli jest Performer. Jest to rodzaj grilla węglowego, który został wyposażony w ciekawe udogodnienia ułatwiające zarówno samo grillowanie, jak i późniejsze czyszczenie. Grille węglowe są doskonałym wyborem dla osób preferujących tradycyjny styl. W takim przypadku grill Weber Performer na taras sprawdzi się idealnie, ponieważ jak wiadomo wydzielać może dość sporo dymu, który w przypadku mniejszej przestrzeni może stać się uciążliwy.

grill weber performer na tarasOdpowiednio dobrane systemy pozwalają również na nim przygotowywać różnego rodzaju dania takie jak pizza, kurczak w całości, a nawet śniadania w stylu angielskim z jajkami i bekonem. Ten model wyposażony jest w wygodny stolik, który zapewnia dodatkową powierzchnię roboczą. Rozpalanie tradycyjnego grilla może być czasochłonne, jednakże Performer został wyposażony w specjalny system Touch-N-Go z palnikiem gazowym. Pozwala on na szybkie rozpalenie brykietu lub węgla drzewnego. Stabilny wózek ułatwia przemieszczanie się z tym urządzeniem, więc można go w każdej chwili przestawić. Również kółka wyposażone zostały w specjalną blokadę zapobiegającą ruszenie podczas użytkowania. Poza tym ten grill posiada wbudowany pojemnik na brykiet, a na jego pokrywie znajduję się zintegrowany timer umożliwiający kontrolę czasu grillowania – można go w każdej chwili zdjąć. Ruszt jest potrójnie chromowany, co daję dużą gwarancję żywotności. Posiada on wyjmowaną część umiejscowioną w centralnym punkcie, którą można zastąpić dowolnym elementem dostępnych akcesoriów.

Taki model grilla węglowego od marki Weber jest doskonałym wyborem dla osób chcących połączyć innowacyjne rozwiązania z tradycyjną metodą rozpalania. Dzięki estetycznemu wyglądowi łatwo wpasuję się w otoczenie, a na przestronnym tarasie będzie wyglądał niezwykle elegancko i nowocześnie. Specjalne systemy zastosowane w tym grillu pozwalają na szybkie rozpalenie węgla oraz na dużo łatwiejsze czyszczenie po skończonym biesiadowaniu.