kursy i szkolenia nurkowe poznań

Polecane podstawowe kursy i szkolenia nurkowe

Świat wody jest wyjątkowo cudowny, bo znaleźć w nim można naprawdę bardzo dużo ciekawej fauny oraz flory. Jest to sposób na fantastyczne spędzenie czasu, któremu towarzyszyć będzie swego rodzaju dreszczyk emocji. Należy jednak pamiętać o konieczności posiadaniu specjalnych certyfikatów, które pozwolą na aktywności związane z nurkowaniem. Warto także zadać jeszcze pytanie – jakie dodatkowe kursy są ciekawe i polecane?

Polecane i ciekawe kursy dla początkujących płetwonurków

polecane kursy i szkolenia nurkowe z PoznaniaNurkowanie nie jest zajęciem łatwym, jednak dla osób, które są zafascynowane tym rodzajem aktywności i jednocześnie zdeterminowane do nauki nie powinno ono stanowić większego problemu. Podstawą, by w ogóle mówić o możliwości nurkowania, jest ukończenie kursu P1. Dzięki niemu można nurkować jako partner drugiej osoby do głębokości 20 metrów. Dla bardziej zdeterminowanych osób można zapisać się później również na kurs P2, a następnie P3, który to umożliwia nauczanie innych ludzi. Poza trzystopniowym szkoleniem można jednak także znaleźć inne kursy doszkalające. Wśród nich niezwykle ciekawy może okazać się PM – Płetwonurek Młodzieżowy. Jest skierowany do najmłodszych, bo dla dzieci od 8 roku życia. Jest trzystopniowy i można go podzielić na brązowy, srebrny, a także złoty. W trakcie jego trwania można zdobyć podstawowe umiejętności w zakresie nurkowania, a także samego bezpieczeństwa podczas wykonywania tej aktywności. Pozwala na zaszczepienie w dziecku pasji do eksplorowania podwodnych przestrzeni.

kursy i szkolenia nurkowe poznańInne polecane kursy i szkolenia nurkowe z Poznania to także między innymi PTM, czyli Płetwonurek Turystyczny Nadzorowany. Tego typu kurs zapewnia przeszkolenie przyszłego płetwonurka w zakresie podstawowych umiejętności, a także obejmuje zakresem szeroką wiedzę teoretyczną. Dedykowany jest dla osób chcących wykonywać bezpieczne nurkowania turystyczne dla własnej przyjemności razem z bardziej doświadczonymi partnerami jak instruktorzy czy przewodnicy nurkowi. Posiadając tego typu kurs, można wykonywać nurkowania do 12 metrów głębokości oraz samodzielnie obsługiwać sprzęt. Na rynku można znaleźć wyjątkowo szeroką ofertę różnego rodzaju kursów oraz szkoleń z zakresu nurkowania.

Część z nich zapewnia podstawową wiedzę jak na przykład PM, ale są także kursy specjalistyczne. Wśród nich można znaleźć na przykład przeszkolenie w zakresie nurkowania w nocy, które z racji słabej widoczności może okazać się nieoczywiste i wymagającego odpowiedniego przygotowania. Szeroka oferta wielu firm zajmujących się tego typu szkoleniami obecnie zapewnia możliwość skorzystania z kursu dla każdej zainteresowanej osoby.