ośrodek kolonijny

Jaki ośrodek kolonijny nad morzem wybrać?

Polskie wybrzeże to idealne miejsce na spędzanie wakacji. Nadmorska Mierzeja Wiślana jest dobrą lokalizacją do zaplanowania letnich lub zimowych wyjazdów z rodziną, zielonych i białych szkół oraz kolonii czy obozów młodzieżowych. Bez względu na to, jaką turysta zastaje pogodę – zawsze ma możliwość skorzystania z licznych oferowanych przez nadmorskie kurorty atrakcji.

Ośrodek dla dzieci

ośrodek kolonijnyDo najpopularniejszych miejsc wybieranych przez podróżujących nad morze należy urokliwa miejscowość Stegna, która odznacza się wyjątkowo obszerną bazą noclegową. Istnieje wiele ciekawych miejsc w Polsce, do których zabrać można dzieci i młodzież celem organizacji grupowego wypoczynku. Najważniejsze jest to, by teren odznaczał się czystym powietrzem, pięknym krajobrazem, a także dobrym dostępem do obiektów noclegowych i gastronomicznych. Bezpiecznym kierunkiem wyprawy będzie z pewnością Mikoszewo – dobry ośrodek kolonijny, w którym bez przeszkód zorganizować można grupowe pobyty dla większej liczby osób. Jest to niewielka wieś mieszcząca się w gminie Stegna, która oferuje liczne rozrywki oraz nieskazitelnie czysty teren. Położona jest ona w bliskim otoczeniu ujścia Wisły do Morza Bałtyckiego. Główną atrakcją Mikoszewa jest prom kursujący przez rzekę. Dzięki portowi w łatwy sposób można dostać się zarówno do samej Stegny, jak i do Gdańska.

ośrodek kolonijnyRejsy statkami gwarantują niezapomniane przeżycia wszystkim turystom. Do szerokiej plaży prowadzi z Mikoszewa piękna droga przez las, co będzie dodatkowym plusem dla osób lubiących nadmorskie wędrówki w czystym klimacie. Dzięki temu łatwo jest zorganizować dla dzieci wiele letnich aktywności na świeżym powietrzu. W mikoszewskim ośrodku wczasowym mogą zostać zakwaterowane w różnej wielkości pokojach nie tylko zorganizowane grupy, ale także rodziny z dziećmi, pracownicy firm lub indywidualni turyści. Na terenie obiektów wypoczynkowych położonych w bliskiej odległości do plaży znajdują się liczne atrakcje i udogodnienia, takie jak: ping-pong, bilard, boisko do gry w siatkówkę, grill, basen, plac zabaw dla dzieci oraz przestronne jadalnie. Miejscowość oferuje także możliwość odwiedzenia parków i rezerwatów przyrody, co będzie doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z młodzieżą kolonijną. Tego typu wyprawy mogą pomóc zdobyć młodym ludziom rozległą wiedzę z zakresu wielu dziedzin.

W celu edukacyjnym warto też zaproponować młodzieży wycieczkę do Muzeum Stutthof na terenie obozu koncentracyjnego w Sztutowie z czasów II Wojny Światowej. Przede wszystkim jednak warto wybrać Stegnę z uwagi na niezwykle piaszczyste plaże i piękne krajobrazy wiślane.