Pokój hotelowy

Gdzie znaleźć najlepszy nocleg w Gdańsku?

Wielu miłośników spędzania wakacji nad morzem nie wyobraża sobie lepszej lokalizacji niż Gdańsk. Jest to nie tylko zabytkowe gotyckie miasto legend i historii, ale także doskonała baza wypadowa i turystyczna – łatwo stąd dotrzeć np. na Półwysep Helski, do Szwecji czy w inne nadmorskie kurorty. Jednak gdzie i jak szukać, by znaleźć odpowiedni obiekt noclegowy w tym rejonie wybrzeża?

Hotel idealny na różne okazje

NGdańska starówkaajważniejszą kwestią wydaje się cel i charakter podróży. Jeśli planujemy wyjazd służbowy połączony ze spotkaniami biznesowymi, na pewno hotel wyposażony w bazę gastronomiczną i usługową będzie najlepszym rozwiązaniem, bo zapewnia wszystko na miejscu. Goście hotelowi będą mieli dostęp do prywatnych parkingów, pralni oraz restauracji w tym samym budynku, w którym sypiają. Jest to doskonała metoda zaoszczędzenia czasu przy ewentualnych dojazdach. Oprócz kwestii logistycznych, hotel zapewni też klimatyzowane sale biznesowe i konferencyjne wyposażone w rzutniki. Hotele typu bed&breakfast na pewno zadowolą wszystkie osoby, które stawiają na absolutną podstawę noclegu – wygodne spanie w wygodnym pokoju (w wyposażeniu znajdzie się suszarka, żelazko, deska do prasowania, czajnik elektryczny i telewizor), a ponadto smaczne i pożywne śniadanie przygotowane przez obsługę kuchni. Takie hotele znajdziemy najczęściej w okolicy dworca PKP i PKS. Jeśli natomiast pytamy, gdzie spać w Gdańsku, gdy planujemy wycieczkę o charakterze rekreacyjnym z rodziną, to należy uwzględnić czas, w jakim zamierzamy wypoczywać.

Pokój hotelowyW przypadku krótkich wypadów weekendowych, by zaoszczędzić chwile na dodatkowe szukanie punktów gastronomicznych czy też parkingu pod obiektem noclegowym, najlepszą z możliwych opcji będzie również hotel o charakterze all inclusive. Sprawdzi się on na dłuższe zaplanowane wczasy z dziećmi. Takie obiekty zapewniają przede wszystkim profesjonalną opiekę animatorów dziecięcych, dzięki czemu najmłodsi otrzymają rozrywkę, a dorośli będą mogli w spokoju wypić kawę na hotelowym tarasie z widokiem na morze. Hoteli tego typu nie brakuje np. w Brzeźnie czy na Przymorzu. Oferują one przy tym dodatkowe atrakcje, jak np. siłownia, spa, basen czy korty tenisowe. Kolejną z popularnych opcji noclegu jest hostel. Te znajdują się najczęściej w okolicach lub samym centrum starówki. Jest to tania opcja dla osób, które są w Gdańsku przelotem – np. na jedną noc lub dla studentów. W tej lokalizacji nie musimy martwić się o punkty gastronomiczne, a przede wszystkim mamy możliwość sypiania w samym sercu jednego z najpiękniej wyglądających nocą miast w Polsce.

Jak można zauważyć, Gdańsk oferuje bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Bez problemu znajdziemy więc wymarzony obiekt noclegowy dostosowany do potrzeb i charakteru wycieczki: zarówno typu bed&breakfast jak i all inclusive. Bez względu na to, jaki rodzaj miejsca wybieramy, warto najpierw zadać sobie pytanie o konkretny cel wyjazdu. Odpowiedź na pytanie o lokalizację noclegu może być bardzo prosta pod warunkiem, że wypunktujemy sobie wcześniej na liście swoje najważniejsze potrzeby dotyczące wycieczki.