czarter jachtów

Czarter jachtów na terenie Chorwacji

Coraz więcej osób zamiast spędzania wakacji wylegując się na plaży czy wędrując po górach szuka czegoś bardziej atrakcyjnego, nietypowego. Chcą przeżyć prawdziwą przygodę, spędzić miło czas, spróbować czegoś nowego. Idealnym rozwiązaniem może być spędzenie urlopu pod żaglami. Wakacje na jachcie będą niezapomniane, jednocześnie pozwalają na poznawanie nowych miejsc, jak i na wypoczynek i opalanie się.

Czarter nowoczesnego jachtu

 

czarter jachtów

Jednak jak zaplanować wypad na żagle żeby być z niego zadowolonym? Warto wybrać polecany czarter jachtów w Chorwacji. Czarter łodzi wraz z załogom sprawia, że nie musimy mieć patentu żeglarskiego, ani żadnego doświadczenia na morzu. Profesjonalna załoga zajmie się wszystkim, począwszy od sterowania jachtem i trzymania go na właściwym kursie, po zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na łodzi. Chorwacja jest za to pierwszym krajem, który warto zwiedzić w ten sposób. Panuje tam gorący, ale łagodny klimat. Wiatry nie są zbyt silne, a poza ścisłym sezonem letnim słońce bardzo nie praży, więc można cały dzień spędzić na górnym pokładzie jachtu. Dodatkowo na wodach chorwackich rzadko występują porywiste wiatry, sztormy, czy inne groźne zjawiska, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu żeglarzy. Wyspy chorwackie położone są bliski linii brzegowej, więc nie wypływa się daleko na pełne morze i w razie czego można szybko zawrócić lub zatrzymać się na jednej z wysepek.

czarter jachtów

Dodatkowym atutem żeglowania w Chorwacji jest fakt, iż sezon turystyczny trwa tu bardzo długo. Na żagle można wybrać się w maju podczas długiego weekendu, jak również jesienią, kiedy większość turystów już wróciła do domu. Wtedy nie ma tłoku na morzu, pływa mniej jachtów, a wyspy można zwiedzać bez ścisku i hałasu. Wybierając czarter jachtu na terenie Chorwacji warto wybrać sprawdzoną firmę, która nie tylko oferuje nowoczesne jachty i atrakcyjne ceny, ale przede wszystkim na rozplanowane różne trasy żeglarskie. Trasa powinna być bezpieczna, jak również atrakcyjna dla osób czarterujących jacht. Powinna obejmować różne wyspy, zabytki, tak by każdy był zadowolony. Zazwyczaj armatorzy mają kilka tras do wyboru dla podróżujących.

Bez dwóch zdań czarterowanie jachtu na chorwackich wodach jest atrakcyjną opcją dla każdego. Wycieczka na jachcie może być ciekawym sposobem na spędzenie majówki, jak i dwutygodniowego urlopu. Każdy wczasowicz powinien się zastanowić na czym mu najbardziej zależy i wybrać takiego armatora oraz trasę, która będzie mu w stu procentach odpowiadała pod każdym względem, także cenowym.